A Krisztus-arcú Gábor bácsi

2018. június 08., címkék: zsidómentő, sztehlo gábor, jó pásztor bizottság, könyvajánló

Különleges hangulatú portrékötet jelent meg a 89. ünnepi könyvhétre, amelyből nemcsak 33, a második világháború végét Budapesten átélt gyermek életútját ismerhetjük meg, hanem az őket és több száz társukat megmentő evangélikus lelkész, Sztehlo Gábor személyisége is kirajzolódik.

Embermentés a II. világháborús Magyarországon

2012. december 06., címkék: soós géza, jó pásztor bizottság, soos géza, károli egyetem (kre)

A Jó Pásztor bizottság, zsidómentő protestáns katonai vezetők és Magyarország német megszállásának következményei a magyarországi zsidóságra – többek között ezek a témák kerültek szóba a Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatala és a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE ) által a zsinati székházban szervezett konferencián december 6-án.

Protestáns emlékülés a Raoul Wallenberg év alkalmából

2012. augusztus 30., címkék: emlékülés, jó pásztor bizottság, raoul wallenberg

A Magyarországi Evangélikus Egyház és a Magyarországi Református Egyház a Wallenberg Emlékbizottsággal együttműködve emlékülést szervezett a Raoul Wallenberg centenárium alkalmából augusztus 30-án. A gazdag programmal kísért ülésen mások mellett Erdő Péter bíboros és Román István főrabbi is részt vettek.